HORKOLÁSTERÁPIA
HORKOLÁSTERÁPIA
A horkolás sok esetben nem csak egy zavaró hangjelenség, hanem - légzéskimaradás esetén - komoly egészségügyi kockázatot is rejtő probléma, amivel mindenképp foglalkozni kell.
MI OKOZZA A HORKOLÁST?
Általában a légutak beszűkülése a - belégzés során egyébként szabályosan áramló - levegőben örvényeket kelt. Ezek az örvények megrezgetik például a lágy szájpadot, ami a jól ismert zajokhoz vezet. Minél kisebb lesz a légutak átmérője annál erősebb lesz a horkolás is. A légutat beszűkítheti például a nagy orr- vagy torokmandula, az orrsövényferdülés, a szűk felső állcsont, a hátraeső alsó állcsont vagy akár az elhízás miatt megnőtt nyakkörfogat.
A BAJ NEM JÁR EGYEDÜL!
Sajnos a horkoláshoz kb. 10%-ban társul a légzéskimaradás. A horkoló lélegzete elakad, majd egy idő múlva nagy horkantással - szinte fuldokolva- vesz újból levegőt. Ez már egy könnyen végzetes betegségeket előidéző állapot, amely gyakran vezet magas vérnyomáshoz, stroke-hoz. A légzéskimaradásra hajlamosoknál felfokozódik az érelmeszesedés folyamata, nappal sokszor nagyon aluszékonnyá, fáradttá válnak és akár például közlekedési balesetet is okozhatnak.
MIT TEHETÜNK A HORKOLÁS ELLEN?
- Túlsúly esetén fogyás az elsődleges!
- A szájba helyezhető horkolásgátlók hatásosan csökkentik, vagy akár teljesen meg is szüntetik a horkolást.
- A fül-orr-gégészek is segíthetnek a lágy szájpadot feszesebbé tevő műtétekkel.
MI A TEENDŐ, HA FELMERÜL A LÉGZÉSKIMARADÁS GYANÚJA?
Mindenképpen alváslaboratóriumi vizsgálatra van szükség. A közepes vagy enyhe légzéskimaradások kezelésében a professzionális horkolásgátlók kiváló segítséget nyújtanak. A súlyos légzéskimaradás terápiájában az éjjeli lélegeztető készülékek (CPAP) kapnak szerepet.
HORKOLÁSGÁTLÓK
HOGYAN MŰKÖDIK EGY PROFESSZIONÁLIS HORKOLÁSGÁTLÓ?
Az elv roppant egyszerű:
A horkolás és az éjszakai légzéskimaradások jelentős részének hátterében - mint azt írtuk - a légutak beszűkülése áll. A horkolásgátlók az alsó állkapcsot előremozdítva megnövelik a légutak átmérőjét a nyelvgyök táján. Ez az esetek túlnyomó többségében segít. Sajnos nincs olyan előzetes vizsgálat, amellyel megmondhatnánk, hogy hatásos lesz-e az ilyen terápia. Ezért is készítjük a Silensor horkolásgátló készülékeket pénzvisszafizetési garanciával, hogy ne érezzék pácienseink kiszolgáltatottnak magukat.
HOGYAN KÉSZÜL A SILENSOR HORKOLÁSGÁTLÓ?
A horkolásgátló elkészítése lenyomatvétellel kezdődik. Pár nap alatt a laboratórium mélyhúzott technológiával elkészíti a készüléket. Az átadást követően lehet, hogy 1-2 alkalommal igazítani kell a horkolásgátlót, ha viszont jól be van állítva, azonnal - már az első éjszakán - hatásosan működni kezd.
A Silensor horkolásgátló óriási előnye - összehasonlítva más, szájon belüli horkolásgátló eszközzel -, hogy viszonylag kicsi, ezért elég kényelmes viselet.
HOGY NÉZ KI A SILENSOR HORKOLÁSGÁTLÓ?
Két (alsó és felső fogívre való) vákumformázással gyártott fogvédőszerű eszközről van szó, ami hasonló a fogfehérítő sínekhez. Ezek a mélyhúzott sínek egy kis összekötő elemmel vannak rugalmasan egymáshoz rögzítve, megakadályozva az alsó állkapocs hátraesését alvás közben.
SZÉP ÁLMOKAT!
VEGYE FEL VELÜNK A KAPCSOLATOT!
Nyitvatartás:
Hétfő-Péntek 9.00-20.00
Hétvégén zárva tartunk.
+36 1 214 3551 / +36 30 530 2606